Linie do katalizatorów

fontijne-formitt-logoGP Industry Support w 2012 roku podpisało umowę agencyjną z firmą Fontijne Grotnes do reprezentowania jej na prawach wyłączności na Rynku Polskim.

Fontijne Formitt

Fontijne Grotnes – w 2013 roku zakupiło patenty na produkcję maszyn formujących metodą wyoblania i utworzyło nową linię biznesu: Fontijne Formitt. Technologia wyoblania znajduje zastosowanie m.in. przy formowaniu bezszwowym puszek katalizatorów.

Urządzenia do wyoblania, które Fontijne Grotnes oferuje oprócz podstawowych współosiowych przewężeń, możliwość wykonywania przewężeń „ekscentrycznych” na takich kształtach, jak:

  • rura prosta,
  • przekroju trójkątnym,
  • trapezowym
  • czy też owalnym.

Detal podczas obróbki jest statyczny, a rolki formujące zakończenia krążą wokół powierzchni zewnętrznej, co pozwala na uzyskiwanie tak nietypowych i skomplikowanych kształtów.

Cechą tak uzyskanego produktu, poza niewątpliwą poprawą wyglądu, jest poprawa odporności korozyjnej, ale również uzyskanie oszczędności z tytułu wyeliminowania konieczności wykonania oprzyrządowania dla wykonania zakończeń metodą tłoczenia oraz ich dospawania.

linie-do-katalizatorowAdaptive Gap Control

Pomiar wzajemnego oddziaływania pomiędzy zapakowaną matą i wkładem katalizatora.

AGC pozwala na precyzyjne dobranie nacisku utrzymującego się między skorupą a matą, aby uniknąć uszkodzenia wkładu. Wkład jest owinięty w matę i wprowadzony w system pomiarowy, który oblicza optymalną siłę ściskania dla każdego wkładu. Opatentowany system pomiaru ciśnienia AGC symuluje warunki po umieszczeniu maty z wkładem wewnątrz skorupy i zapewnia kontrolę w trakcie procesu formowania. Każda skorupa katalizatora jest formowana do obliczonej średnicy nominalnej.

Stacja formująca

Ta stacja zmniejsza obwód skorupy do średnicy docelowej. Możliwe są tu dwie opcje:

  • wymiarowanie przez zastosowanie formierki rotacyjnej (Rotary Sizer ), służącej do docelowego zmniejszeniem automatycznego skorupy katalizatora do danego wkładu. (Rotary Sizer jest patentowany),
  • wbkurczanie przez zastosowanie formierki beczkowej, służącej do automatycznego zmniejszenia skorupy katalizatora do ustalonego, określonego wymiaru.

Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta: http://www.fontijnegrotnes.com/product/tube-spinning-technologies/

 

linie-do-katalizatorow-1linie-do-katalizatorow-2linie-do-katalizatorow-3


Pobierz prezentację firmy GP Industry Support